Firmamız Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürlüğünden 15.02.2012 tarihinde Uluslar arası Çalışan Taşıtlarda ve Giriş Noktalarında Uygulanacak İlaçlama İşlemlerine Ait Yetki Belgesini alarak bundan böyle gemi ve uçakların ilaçlama hizmetlerini de verecektir. Her türlü gemi, yat, yük gemileri ve uçakların haşere ilaçlama, dezenfeksiyon hizmetleri yapılarak uluslar arası geçerli İngilizce rapor verilecektir. Amacımız siz değerli müşterilerimize daha iyi kaliteli ve teknik hizmet verebilmektir.

Gemiler, ülkeler arasında insan, gıda ve yük taşıyan araçlardır. Çeşitli ülkelerden yük alan gemilerde bu yüzden haşere olması yani taşınması ve üremesi fazladır. Gemilerin karanlık, rutubetli ve sıcak olan makine dairelerine yakın noktalarında haşerelerin üremesi için çok uygun ortamlar oluşabilmektedir. Gemi ilaçlaması Periyodik olarak yapılması gereken önemli bi işlemdir. Dikkat edilmediği taktir de hem maddi hem de insan sağlığı açısından oldukça büyük sıkıntıya yol açabilmektedir.

Böylesine önemli nakil vasıtalarının temiz ve hijyenik olması ve sürekli ilaçlama işleminden geçmesi gerekmektedir. Yolcuların ve gemi çalışanlarının sağlığı için Gemi ilaçlama yapılması çok önemlidir. Ayrıca dikkat edilmemesi halinde gemilerde yapısal bütünlüğü bozan hasarlar meydana gelebilmektedir.

Gemi ilaçlama, yolcuların sağlığını en iyi şekilde korumak ve mürettebatı da sağlamak için gemide periyodik olarak ilaçlama hizmeti almanızda çok büyük bir fayda vardır. Son derece önemli ve aksatılmaması gerektiren bir konudur. Gemi ilaçlama yapacak olan personelin Böcekstation ilaçlama adına yaka kartı olması gerekir. İlaçlama sonrasında evrakın Böcekstation İlaçlama Fumigasyon tarafından düzenlenmiş olmasına dikkat edilmektedir. İlaçlama sonrası çıkabilecek aksilikler de ilaçlamayı yapan firma merkezleri muhakkak aranmalıdır. Ayrıca sıvı ilaçlama yapılırken gıda maddelerinin gemilerde veya dışarıda bırakılmaması büyük önem taşırmaktadır.