Ev ve iş yerlerinde, hava koşulları ve ısıtma sistemine bağlı olarak, en çok böcek sorununu halletmek için çaba harcanıyor. Bu sorunla özellikle metropol haline gelen İstanbul’da daha yaygın olarak karşılaşılıyor. Bu nedenle de İstanbul böcek ilaçlama sektörü, diğer şehirlere nazaran daha çok gelişmiş durumdadır.

Böcek İlaçlama Hizmeti Nasıl Olmalıdır?

Böcekle mücadele mutlaka profesyonel ekipler tarafından yapılmalıdır. Aksi halde, böceklerden kurtulmak için yapılan ilaçlama, istenilen sonuca ulaşamayacağı gibi, istenmeyen sorunlara da yol açabilir.

Bu nedenle, profesyonel böcek ilaçlama hizmetlerinde en az şu kriterlere riayet edilmesi gereklidir;

  • İlaçlanacak alanın, mutlaka profesyonel bir keşfinin yapılması gerekir
  • Kullanılacak böcek ilaçları, böcekler için çok etkili ve diğer canlılar için zararsız olmalıdır
  • İlaçlama sonrasında da, belirli periyotlarla ilaçlanan alanın kontrolü yapılmalıdır

Bu kriterlerin yanı sıra, verilen hizmet mutlaka garantili olmalıdır. İstenilen sonuç elde edilmediği takdirde, hizmet anında ve ücretsiz olarak tekrar verilmelidir.

Ev ve İşyerlerinde En Çok hangi Böcekler Görülür?

Ev ve iş yerlerine en çok karşılaşılan böcek türlerinin başında hamamböceği geliyor. Hamam böceği, her ortamda yaşayabilen, çok uzun ömürlü ve oldukça dayanıklı bir böcek türüdür. Özellikle yerleştikleri mekanlarda, uygun ortamı bulurlarsa kısa sürede çok hızlı üreyebilirler. Ülkemizde genellikle Alman, Amerikan ve şark türleri bulunur. Kapalı mekanlarda görülebilen diğer böcekler ise; örümcek, karınca, güve, toz akarı, tahta kurusu, tahta kurdu, pire ve çıyan olarak sıralanabilir.

İstanbul’da Profesyonel Böcek İlaçlaması Nasıl Yapılmalıdır?

Profesyonel böcek ilaçlaması, ancak bu konuda deneyimli personeli uygun ekipmanlar ve etkili ilaçlar ile yapılabilir. İlaçlama ekibi, ilaçlama yapılacak mekanın detaylı keşfini yaparak, böcek türlerini, yuvalarını ve kullandıkları güzergahları iyice belirlemelidir. Daha sonra kullanılacak ilaç ve miktarı seçilerek, ilaçlanacak yerler emniyet altına alınarak ilaçlama yapılmalıdır. İlaçlamadan belirli bir süre, uygulama yapılan alan havalandırılmalı ve belirli aralıklarla ilaçlamanın sonuçları kontrol edilmelidir.

İstanbul Profesyonel Böcek İlaçlama Yöntemleri Nelerdir?

Profesyonel böcek ilaçlama yöntemleri, dört ana başlıkta toplanabilir.

Bunlar şu şekildedir;

  • Sıvı ilaçlama
  • Kokulu ilaçlama
  • Kokusuz ilaçlama
  • Jel ilaçlama

İlaçlama yöntemleri, mekanlarda yapılacak keşif sonrasında tespit edilen böcek türü ve yoğunluğuna göre seçilmelidir. Ayrıca kullanılacak ilaçlar doğal ve Sağlık bakanlığından onaylı olmalıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir