Ev, iş yeri, depo ve benzeri alanlarda bir kez yuvalanan hamam böceklerinden kurtulmak pek kolay değildir. Hızlı üreyen bu böcek türü ilaçlamalara karşı dirençlidir. Doğru ve bilinçli şekilde mücadele edilmediği takdirde bıraktıkları yumurtalar nedeniyle kesin bir çözüm ortaya konamaz. Ayrıca hamam böcekleri kolay yer değiştirdikleri için apartmanlarda bir dairede etkili bir ilaçlama yapılsa dahi diğer dairelerden tekrar yayılmaları olasıdır. Böcek Station firması profesyonel olarak etkili İstanbul hamam böceği ilaçlama hizmetleri sunar.

İstanbul’daki Hamam Böceği Türleri

Mücadele sırasında hamam böceklerinin türleri bilinirse daha doğru çözümler bulunabilir. Bunun için de öncelikle hamam böceği türlerinin özelliklerinin ve mücadele yöntemlerinin iyi bilinmesi gerekir.

Ülkemizde görülebilen hamam böceği türleri şunlardır:

  • Kahverengi bantlı hamam böceği
  • Alman hamam böceği
  • Amerikan hamam böceği
  • Oryantal hamam böceği

Genel olarak kalabalık şekilde yaşayan ve kolayca bulunduğu alanlardan çıkarılamayan amam böcekleri türlerine göre de farklı özellikler sergiler. Bu nedenle hamam böcekleriyle mücadelede Böcek Station gibi tecrübe sahibi bir firmadan profesyonel yardım alınması gereklidir.

Ücretsiz Keşif Hizmeti

Böcek Station, tecrübeli kimyager, ziraat mühendisi ve peyzaj mimarı gibi meslek çalışanlarını kadrosunda bulundurur. Yapılacak ilaçlamalarda bilimsel bilgi ve tecrübe ile hareket edilir.

Her işte ideal ilaçlama hizmeti verilmesi için müşterilerden gelen taleplerde öncelikle yerinde inceleme yapılması tercih edilir. İşi yürütecek ekip müşterinin uygun gördüğü zamanda verilen adrese gider ve incelemelerde bulunur. Böylece hamam böceklerinin türü, yayıldığı alan ve benzeri bilgiler toplanarak en doğru müdahalenin nasıl olacağı tespit edilir.

Hamam Böcekleriyle Mücadele ve Çevreci Anlayış

Böcek Station, hamam böcekleriyle mücadele ederken doğaya ve diğer canlılara zarar verilmemesi konusunda hassastır. Kullanılacak ilaçlar çevreci bir anlayışla seçilir ve uygulamalar özenle yapılır. Hamam böceklerinin türüne uygun şekilde seçilen ilaçlarla yapılan ilaçlamalar uygun periyotlarla tekrarlanır.

Böylece hamam böceklerinin kuytu yerlere bıraktıkları yumurtalarından çıkan ya da çevreden gelen böceklere de müdahale edilmiş olur. Hamam böceği ilaçlaması yapılan alanın çevresinde de çalışması yapılması önerilir. Mesela bir apartmanın komple ilaçlanması en doğrusudur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir